مزیت های رقابتی

ماهیت دستگاه و تفاوت ها:

اصولاً یک نوع خط تست هیدرواستاتیک واحد توسط شرکت های مختلف ساخته نمی شود و شرکت ها با توجه به الزامات استاندارد 6792 ایران دستگاه ها را بر آن اساس طراحی و تولید می نمایند.

لذا برای خود دستگاه هیدروتست، استاندارد تعریف شده ای وجود ندارد؛ با این حال بخش هایی که اندازه گیری های دقیق در رابطه با فرآیند تست را انجام می دهند باید استاندارد بوده و گواهی کالیبراسیون معتبر داشته باشند.

همچنین دستگاه باید به گونه ای طراحی و ساخته شود که بتواند نظر بازرسان استاندارد برای تست را جلب نموده و فرآیند تست طراحی شده مورد تأیید ایشان قرار بگیرد.

از سوی دیگر دستگاه باید فعالیت های اپراتورها را تسهیل نموده و از انجام کار های یدی و انرژی بر توسط اپراتورها در برداشتن و گذاشتن مخازن CNG جلوگیری نماید. چرا که این امر موجب کاهش ظرفیت تست مرکز شده و خطای عملکرد اپراتورها را افزایش می دهد.

و نهایتاً دستگاه باید به گونه ای باشد که با انجام همه موارد فوق، بالاترین ظرفیت را با حداکثر سادگی و کارآمدی داشته باشد.

در این راستا صرف استفاده از کلمات اتوماتیک و نیمه اتوماتیک برای چنین دستگاهی، موجب گمراهی خریدار شده و نهایتاً شاید انتخاب مناسبی توسط ایشان انجام نشود. زیرا برخی موارد که توسط سازندگان تحت عنوان اتوماسیون مورد استفاده قرار میگیرد، اصولاً دستگاه را به صورت غیر ضروری پیچیده نموده و با جزئی ترین خرابی در این بخش ها، دستگاه را متوقف کرده و چه بسا پس از مدتی (با توجه به خرابی و تعویض قطعات زیاد)، خریدار قید آن اتوماسیون را زده و دستگاه تست هیدرواستاتیک را در حال ساده مورد استفاده قرار دهد.

در طراحی و ساخت دستگاه تست هیدرواستاتیک مخازن CNG توسط ماشین سازی آریا ساروج خاوران کلیه موارد فوق، مورد توجه قرار گرفته و البته به صورت مستمر نیز چنین مواردی تحت مطالعه و به روزآوری می باشد. خوشبختانه شاسی اصلی دستگاه به صورت مدولار با نصب پیچ و مهره ای ساخته می شود که در صورت نیاز به هر گونه اصلاح و به روزرسانی، موارد با سهولت قابل انجام می باشد.

مواردی که توسط این شرکت رعایت می شود در دو بخش مزیت های مکانیکال و کنترل و ابزار دقیق به شرح زیر بوده و مزیت رقابتی دستگاه تست هیدرواستاتیک این شرکت را در مقابل سایر دستگاه ها بالا می برد.

الف) مزیت های مکانیکال:

 • انتخاب نوع جک ها اعم از پنوماتیک، هیدرولیک و … با توجه به تجارب قبلی ما در سایر ماشین آلات ساخته شده توسط این شرکت، انجام می شود.
 • انتخاب بین سیستم جک یا موتور گیربکس در دوران ها بر اساس سهولت، سرعت، سادگی و کارآیی انجام می شود.
 • انتخاب نوع گیربکس و نسبت ها و ترکیب های مورد استفاده بر اساس سرعت و کارآیی انجام میگیرد.
 • بستن و باز کردن سر ژاکت هیدروتست به منظور سهولت کار، جلوگیری از فشار اضافی به اپراتور و جلوگیری از خرابی رزوه های مخزن CNG به صورت عمودی و تماماً با جرثقیل انجام می شود.
 • طراحی سرژاکت هیدروتست به صورت ویژه توسط این شرکت انجام شده که سرعت و دقت فرآیندهای هواگیری و فشاردهی را بالا برده و از دوباره کاری تست و اتلاف زمان مرکز تست جلوگیری می نماید.
 • شاسی دستگاه تست هیدرواستاتیک به صورت مدولار طراحی شده و علاوه بر سهولت نصب، امکان تغییرات آتی به منظور افزایش ظرفیت یا هر گونه تغییرات دیگر را تسهیل می نماید.

و …..

ب) مزیت های کنترل و ابزار دقیق

 • گزارش دهی کاملاً اتوماتیک، بدون دخالت عامل انسانی
 • قابلیت ارسال نتایج تست در صورت الزام اتصال به سیستم سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران)
 • گزارش دهی از فرآیند تست به صورت لحظه ای برای اینکه اپراتور در هر لحظه از فرآیند تست مطلع بوده و کارها را با سرعت و دقت بیشتری انجام بدهد.
 • سیستم دارای طبقه بندی مدیریتی بوده و در صورت نیاز مدیر مرکز می تواند دسترسی بالاتری نسبت به اپراتور داشته باشد.
 • در اندازه گیری مقادیر فرآیند تست از بهترین سنسورهای ممکن در این زمینه استفاده شده و در این خصوص هیچگونه صرفه جویی در هزینه مد نظر قرار نگرفته، چرا که اهمیت این مرحله برای صحت تست ظرفیت دستگاه فوق العاده مهم می باشد.

و …..

خواهشمند است برای اطلاع از جزئیات بیشتر از برند اقلام، مشخصات فنی و … با شرکت تماس حاصل فرمایید.