راه اندازی مرکز تست هیدرواستاتیک

چگونه یک مرکز آزمایشگاه تست هیدرو استاتیک مخازن CNG ایجاد کنیم؟

گام اول در راه اندازی هر کسب و کاری داشتن برنامه مشخص برنامه آن کسب کار است و ضروری است ضمن مطالعه بازار، امکان سنجی فنی و مالی نیز انجام گردد.

با توجه به اینکه این طرح در مرحله مقدماتی اجرای خود می باشد، احتمال موفقیت اشخاصی که در ابتدا اقدام به تأسیس مرکز نمایند بالاتر بوده و برگشت سرمایه گذاری ایشان در کوتاه مدت اتفاق می افتد.

با این حال با عنایت به ماهیت مستمر بودن تست ادواری هیدروتست مخازن CNG و مجموع درآمد ثابت آن، مراکزی که مجوز لازم را کسب نموده و از موقعیت مکانی مناسب برخوردار بوده و همچنین مدیریت خوبی بر کار داشته باشند، در بلند مدت نیز موفق خواهند بود.

مراحل راه اندازی به شرح زیر می باشد:

  • انتخاب محل تأسیس مرکز

برای نصب این تجهیزات فضای کارگاهی به مساحت تقریبی 200 مترمربع با ارتفاع حداقل 3 متر نیاز است. فضای مورد نیاز دستگاه کمتر از این مقدار بوده ولی با توجه به دپوی مخازن و سهولت کار مساحت فوق پیشنهاد می شود.

  • اخذ مجوز تأسیس از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی

درخواست مجوز توسط متقاضیان به سازمان استاندارد ارائه می شود. درخواست پس از بررسی اولیه توسط کارشناسان این سازمان، در کمیته ای در استانداری با هماهنگی سایر سازمان ها (عموماً سازمان پایانه ها، پلیس راهور و محیط زیست) بررسی و پس از تصویب آن کمیته مجوز تأسیس صادر می شود.

  • خرید و نصب تجهیزات و دریافت تأییدیه بهره

پس از خرید و نصب تجهیزات خط تست هیدرواستاتیک مخازن با مشخصات و الزامات خواسته شده در استاندارد 6792 ایران، بازرسان استاندارد از محل بازدید نموده و پس از تأیید فرآیند تست با تجهیزات نصب شده، مجوز بهره برداری مرکز صادر می شود.

  • آموزش پرسنل و دریافت گواهینامه

پرسنلی که در مرکز تست بکارگیری خواهند شد لازم است آموزش های لازم برای انجام تست تحت استاندارد مربوطه را گذرانده و گواهینامه دریافت نمایند. آموزش ها توسط موسسه استاندارد و یا شرکت های بازرسی مورد تأیید موسسه استاندارد انجام می شود که عموماً به صورت کوتاه مدت بوده و برای آن تخصص بالایی مورد نیاز نمی باشد.

 

پس از انجام مراحل فوق مرکز تست هیدرواستاتیک شما شروع به فعالیت می کند.

خواهشمند است جهت دریافت قیمت، فرم استعلام را تکمیل فرمایید.